Kurumsal Eğitim Çalışmalarımız

Kurumsal Eğitim Çalışmalarımız

Kurumsal Eğitim Çalışmalarımız  
Uzm. Psikolog Burçin DEMİRKAN

"Şirketinizde huzursuzluk mu var? Çatışmalarla baş edemiyor musunuz? Çalışanlarınızın dikkati mi dağınık? İşte Tüm bunları bizimle çözebilirsiniz..

Çalışanın potansiyelini belirleyecek ve gelişmesine katkı sağlayabilecek, gelişen teknolojiye uygun psikolojik temelli çözümler üretiriz. Kurumun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen objektif ölçme ve değerlendirme araçları sayesinde kurumların personel seçme sürecinin başarıyla yürütülmesini ve kişi ile iş uyumunun başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlar. Bunun yanı sıra eğitim,performans ve kariyer yönetimi alanlarında kurumun ve mevcut çalışanların ihtiyaçlarına uygun çözümler sağlar.

Örneğin, firmanızdaki bir departmanda yeni işe başlayan bir çalışanın uyum sorunları olabilir ya da çalışanlarınız anlayamadığınız nedenlerden dolayı hatalı üretim yapıyor olabilirler. Bu gibi ve daha fazlası oluşabilecek olan sorunların önüne geçmek amaçlı, Proaktif davranarak, sorunu küçükken veya sorun haline gelmemişken çözümler sunmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Kurumsal İletişim ve Çalışan Destek Programı Neden Önemlidir ?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte çalışma saatleri artmış ve iş yoğunluğu fazlalaşmıştır.  Burada önemli olan çalışanın hem özel hem de iş hayatındaki dengeyi koruyabilmesidir. Bu dengenin sağlıklı bir şekilde korunabilmesi durumunda, çalışanların sıkıntılarından arınarak hem kendi sosyal çevreleriyle uyumunu arttıracak, hem de iş yerinde maksimum verimlilikle çalışarak kuruma katkılarını arttıracaktır.

Çalışan Destek Hizmetlerimiz

  • Çatışma Yönetimi
  • Travma ve Kriz Yönetimi
  • İletişim Yönetimi
  • Stres Yönetimi
  • Kurum İçi ve kurum dışı İletişim Yönetimi
  • Çalışanların Ailelerine Yönelik Danışmanlık Hizmeti 
  • Çalışanlara Yönelik Danışmanlık Hizmeti
  • Çalışanların Çocuklarına ve Partnerlerine Yönelik Danışmanlık Hizmeti
  • Ölçme ve Değerlendirme
  • Endüstri Psikolojisi Uygulamaları

Grup Çalışmaları

Grup çalışmaları genellikle hedef odaklı planlanmaktadır. Grup çalışmaları oturumlar halinde gerçekleşmektedir. Oturumlar farklı sürelerde planlanabilmektedir. Bazen kurumların isteğiyle, çalışanların merkezimize gelmesi yoluyla, bazen de kurumların terapisti davet etmesi yoluyla çalışılmaktadır. Grup çalışması, kaygı, iletişim, özgüven, stresle başa çıkabilme, travmalarla başa çıkabilme, sınav stresi, ölüm korkusu, aile ilişkileri gibi konularda gerçekleştirilmektedir.